Agencja Marketingowa Kraków
Rybitwy 22/320, 30-722 Kraków
kontakt@seoheroes.pl
+48 509 334 589
Godziny pracy
Pon - Pt: 8:00 - 17:00
Sob - Ndz: Zamknięte

Jakie usługi warto świadczyć za darmo?

Jakie usługi warto świadczyć za darmo?

Świadczycie usługi pozycjonowania i pobieracie za wszystko opłaty? Możecie mieć problem z rozwojem firmy. W naszym przeświadczeniu niektóre usługi warto oferować bez dodatkowych opłat. Trzeba przekonać klienta, iż znamy się na swoim zawodzie. Nawet gdy finalnie zrezygnuje z naszych usług, to istnieje duża szansa, że wspomni o Waszej osobie/firmie znajomym. Przejdźmy do rzeczy …

Audyty SEO. Nie mówię tu o zaproponowaniu pełnego audytu i przeprowadzeniu zmian na stronie. Szczególnie nie polecam również przeprowadzania audytów dla losowych osób, które znalazły naszą ofertę (inaczej sprawa wygląda dla firm, jakie zbudowały sobie rzetelną markę). Jednak gdy klient odwiedzi progi naszego biura to sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na prawdę warto umówić się z nim na dłuższe spotkanie, przysiąść przed monitorem i przeanalizować działanie strony oraz zaproponować zmiany, których celem będzie zwiększenie popularności strony. Oczywiście pełny audyt jest bardzo czasochłonny i wymaga użycia wielu narzędzi. Jednak w tym przypadku mówimy o “wstępnych” audytach. Pokazujemy klientowi największe problemy z witryną internetową, które dla SEOwca są widoczne na pierwszy rzut oka.  Dzięki temu zbudujemy przekonanie, iż znamy się na rzeczy, a klient dostrzeże, jak bardzo jego witryna internetowa odbiega od ideału.

Oczywiście późniejsza dogłębna analiza i konfiguracja strony powinna już być normalnie odpłatna. W końcu musimy cenić swój czas. Warto również udzielać się czy to w Internecie i w mediach. Mam tu na myśli gościnne rozmowy, wywiady, a także prowadzenie bloga, gdzie będziemy publikować poradniki. Tak, klienci na SEO rzadko wchodzą na poradniki, ale tworzymy sobie bardzo fajną bazę wiedzy, jaką możemy się później pochwalić (dodatkowo za sprawą regularnych wpisów zwiększamy siłę pozycjonowania naszej strony). Pamiętajcie, jeżeli Wy nie udzielicie komuś porady, to zrobię to ktoś inny. Starajcie się budować swój wizerunek na każdym kroku. Zapłatą za porady mogą być polubienia lub followy na portalach społecznościowych.

Pozytywnego, rozpoznawalnego wizerunku nie tworzy się w miesiąc, a nawet rok. Trzeba poświęcić czas i troszkę popracować. Na pewno w przyszłości odbije się to pozytywnie na naszej reputacji i prowadzonym biznesie. Podsumowując – jakie usługi warto świadczyć za darmo? Porady, wstępne audyty SEO, wywiady, publikowanie artykułów branżowych, dzielenie się swoją wiedzą (oczywiście nie kompleksowo).

Wy również możecie podziękować nam za publikację artykułów – polubcie nas na facebooku oraz zacznijcie obserwować na Twitterze. To nam w zupełności wystarczy.

Chciałbyś współpracować z naszą Agencją? Wiedz, że działamy na obszarze całej Polski, pozycjonujemy klientów z Warszawy, Lublina, Tanowa czy Łodzi.

Author avatar
Agencja SEOHeroes
https://seoheroes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona internetowa przechowuje pliki cookie na komputerze użytkownika. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.