Agencja Marketingowa Kraków
Rybitwy 22/320, 30-722 Kraków
kontakt@seoheroes.pl
+48 509 334 589
Godziny pracy
Pon - Pt: 8:00 - 17:00
Sob - Ndz: Zamknięte

Wyszukiwarki internetowe inne niż Google

Zaskoczony? Wyszukiwarki internetowe inne niż Google to wbrew pozorom wiele alternatyw, które w niektórych krajach są liderami popularności. Zapraszamy na nasze zestawienie wyszukiwarek internetowych innych niż Wujek Google!

Bing.com

Wyszukiwarki internetowe inne niż Google Wyszukiwarki internetowe inne niż Google

Druga najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa stworzona przez firmę Microsoft. Różnica między Google, a Bingiem to głównie kwestie wizualne – w bingu codziennie zmienia się tło, a na dole możemy zobaczyć najnowsze informacje z kraju i ze świata. Bing wprowadziło także bardzo ciekawy system nagród – bowiem kiedy dokonujemy zakupu przez tę wyszukiwarkę dostajemy specjalne punkty, które można później wykorzystać, by kupić aplikacje czy filmy.

To co łączy Bing z Wujkiem Google to dodatkowe funkcje takie jak: translator, przeliczanie walut, wyszukiwanie lotów i wiele innych.

Zachęcamy Was do sprawdzenia Binga, a jeśli chcecie pozycjonować się w tej wyszukiwarce – zapraszamy do kontaktu!

Yahoo.com 

Wyszukiwarki internetowe inne niż Google Wyszukiwarki internetowe inne niż Google

Czy ktoś z Was wiedział, że Yahoo istnieje dłużej niż Google? Dawniej, była ona bardziej popularna, obecnie wiele osób twierdzi mylnie, że jest „przestarzała” jednak pomimo to, nadal utrzymuje się w czołówce. (Później przedstawimy rankingi popularności w Polsce).

Yahoo to nie tylko sama wyszukiwarka, to cały portal oferujący: pocztę, newsy, gry oraz integracje z Flickr, Yahoo Answers czy Yahoo Finance.

Yandex.com

Wyszukiwarki internetowe inne niż Google Wyszukiwarki internetowe inne niż Google

Pochodząca z Rosji wyszukiwarka oferuje wiele dodatkowych funkcji, takich jak: pocztę, aplikacje mobilne, mapy i nawigacje oraz translator.

Dostępne są wersje dla Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Uzbekistanu oraz Turcji. Wyszukiwarkę wyróżnia również to, że posiada bardzo przyjazny interfejs.

Baidu.com

Wyszukiwarki internetowe inne niż Google Wyszukiwarki internetowe inne niż Google

Chińska wyszukiwarka Baidu nazywana jest „chińskim Google”. W Chinach cieszy się taką popularnością, jak w Polsce Google. I choć posiada przyjazny interfejs oraz ciekawe funkcje to nie podbiła ona innych rynków (choć próbowała). Obecnie wykorzystywana jest do wyszukiwania w sieci informacji opublikowanych po chińsku, jednak treści, które się w niej znajduja są poddawane silnej cenzurze z powodów politycznych.

DuckDuckGo.com

Wyszukiwarki internetowe inne niż Google Wyszukiwarki internetowe inne niż Google

Można z łatwością przewidzieć, że trend zyskiwania popularności tej wyszukiwarki w kolejnych latach utrzyma się i będzie się zwiększał. Dlaczego? Ponieważ użytkownicy coraz większą uwagę zwracają na ochronę swoich danych. W dobie gdy Google wie o nas wszystko i przeraża to niektórych użytkowników, pojawia się DuckDuckGo, która nie zbiera żadnych danych, oferując tym samym 100% bezpieczeństwa w sieci. Co to oznacza?

  1. brak spersonalizowanych reklam
  2. brak bańki informacyjnej

A to już dużo. Sama wyszukiwarka reklamuje się jako: DuckDuckGo — Privacy, simplified.

Do zalet DuckDuckGo zaliczamy także:

  1. świetne UI
  2. wiele przydatnych funkcji np. Bang, która umożliwia wprowadzanie zapytań wykorzystując silniki wyszukiwania innych stron jak Wikipedia, YouTube czy Facebook. Wówczas wystarczy wpisać zapytanie od wykrzyknika i nazwy strony – !Wikipedia

Sprawdź także newsy z września w naszym wpisie – SEO Prasówka Wrzesień 2020 Podsumowanie

Ranking najpopularniejszych wyszukiwarek w Polsce według silnika w 2020 roku:

  1. Google 93,04%
  2. Bing 3.96%
  3. Yahoo! 1.63%
  4. MSN 0,62%
  5. DuckDuckGo 0,27%
Author avatar
Agencja SEOHeroes
https://seoheroes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *