Agencja Marketingowa Kraków
Rybitwy 22/320, 30-722 Kraków
kontakt@seoheroes.pl
+48 509 334 589
Godziny pracy
Pon - Pt: 8:00 - 17:00
Sob - Ndz: Zamknięte

Video marketing jako forma promocji działalności

Video marketing to często pomijana “odnoga” marketingu internetowego. Na szczęście w ostatnim czasie coraz bardziej zyskuje na popularności. Oczywiście przy ograniczonym budżecie na promocję działalności klienta oraz specyficznej branży może ona nie być opłacalna. Jednak w konkretnych przypadkach, a zwłaszcza przy atrakcyjnych środkach na reklamę możemy dzięki materiałom wideo przyciągnąć wielu klientów. W poniższym artykule opowiemy dlaczego warto wdrożyć video marketing oraz pokażemy klika przykładów kampanii. 

Zalety wykorzystania video marketingu:

  1. Czas przebywania użytkownika na stronie – zamieszczanie tak zwanej ściany tekstu na firmowej witrynie internetowej niestety bardzo rzadko przekłada się na aktywność odwiedzających. Internauci często są leniwi i widząc dziesiątki linijek tekstu nawet nie próbują go przyswoić. Z dużo większym zaangażowaniem podchodzą do materiałów wideo. Zamieszczenie klipu na stronie wygeneruje znacznie dłuższy czas przebywania użytkowników.
  2. Nadanie firmie ludzkiego oblicza – materiały wideo, najlepiej z udziałem pracowników firmy, pomogą Ci zdobyć zaufanie klientów. Znacznie lepiej dotrzesz do nich ze swoją ofertą przekazując ją za pośrednictwem video. Znacznie zwiększysz także szanse, że użytkownicy uwierzą w Twoje słowa. Jest to dużo ambitniejsza forma przekazu. Niestety teksty na stronach są bardzo powtarzalne, a każda firma obiecuje najlepsze efekty. Dzięki materiałowi wideo wyróżnisz się na tle konkurencji. Podczas konferencji I Love Marketing, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć, jeden z prelegentów opowiadał widowni, jak wdrożenie wizerunku dietetyczki w formie wideo na stronę odbiło się na sprzedaży usług. Wynik oczywiście był bardzo korzystny, a klientka, która posłużyła za przykład, obecnie ma zablokowane terminy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
  3. Zbudowanie profesjonalnego wizerunku firmy – publikacja materiałów wideo daje wielkie możliwości. Możesz sprytnie budować profesjonalny wizerunek firmy. Dla przykładu możesz zaoferować użytkownikom poradniki w formie klipów, webinary lub wywiady. Taka forma promocji na pewno przechyli szalę zwycięstwa na Twoją stronę w przypadku bardziej wymagających klientów na Twoje usługi.
  4. Pomysłowe filmy roznoszą się w Internecie niczym wirus – tworząc ciekawy, wysokiej jakości i co najważniejsze pomysłowy film możesz liczyć, że szybko rozejdzie się on po sieci. Oczywiście warto mu pomóc odpowiednimi działaniami marketingowymi, ale gdy rozruszamy już kulę śnieżną, to będziemy mogli spokojnie oglądać rosnące cyferki popularności. Wszystko za sprawą social media i użytkowników, którzy lubią dzielić się znaleziskami.
  5. Wywoływanie emocji – emocje są niewątpliwie bardzo istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. Niestety ciężko je wzbudzić wykorzystując suchy tekst. Zupełnie inaczej jest w przypadku materiałów video. Poprzez nagrania możemy działać użytkownikom na emocjach, wzbudzać w nich radość, żal czy współczucie. Łącząc materiały wideo ze Storytelling’iem możemy osiągnąć niesamowite efekty.
  6. Możliwość przekazania dużej ilości informacji w krótkim czasie – dużą zaletą video jest możliwość przekazania wielu informacji w dużo krótszym czasie niż w przypadku tekstu. Dodatkowo czas nagrania zazwyczaj nie odrzuci klienta tak jak tzw. “ściana tekstu”.

Żeby nie być gołosłownym zobaczcie sami przykłady kampanii video marketingowych:

Reklama klubu Spiż – stworzenie chwytliwej piosenki reklamującej klub pozwoliło wygenerować niespełna 10 milionów wyświetleń w serwisie Youtube (liczba każdego dnia wzrasta). Niewątpliwie odbiło się to pozytywnie na popularności tego miejsca.

Kolejne nagranie nie jest reklamą firmy. Pokazuje pewien problem ludzkości i robi to w dość drastyczny sposób. Forma przekazu zapewniła materiałowi wideo na tę chwilę 6,5 miliona wyświetleń, ponad 23,5 tys. udostępnień oraz ponad 75 tys. polubień. Nagranie możecie zobaczyć pod tym linkiem – LINK.

Przykład reklamy działającej na emocjach, prosto od Google. Zobaczcie sami i oceńcie:

SEO Christmas song – poniższy materiał wideo to bardzo ciekawa akcja pracowników jednej z firm e-marketingowych. Bardzo ciekawa i godna pochwały forma składania życzeń.

Nie warto przesadzać!

Jeśli zamierzasz opublikować swoją reklamę w telewizji, to musisz znać granice. Niestety zabarwienia seksualne czy przemoc mogą nie przejść autoryzacji. Za przykład może posłużyć poniższa reklama, którą publikowaliśmy także na naszym Twitterze i Facebook’u.

Znacie ciekawe przykłady udanych kampanii video? Jeśli tak to podzielcie się w komentarzach.

Sprawdź: Pozycjonowanie Zamość, Pozycjonowanie Warszawa

Author avatar
Agencja SEOHeroes
https://seoheroes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *