Agencja Marketingowa SEOHeroes
Dobre Serwery
Design + Software
Prestashop
Przedmiotem realizacji było zbudowanie dedykowanego konfiguratora serwerów uwzględniającego dynamiczną zmianę parametrów w produkcie. Na podstawie konfiguracji budowana jest cena i specyfikacja, którą możemy zapisać na koncie lub pobrać w pdf. Całość została oparta o system Prestashop, który został odpowiednio zmodyfikowany pod to wdrożenie.
Zobacz stronę
Dedykowany Konfigurator Serwerów

Platforma Dobre Serwery, którą stworzyliśmy dla klienta, łączy standardowy sklep internetowy z zaawansowanym konfiguratorem serwerów. To właśnie ten drugi element, czyli konfigurator maszyny, był największym wyzwaniem przy realizacji projektu. Prestashop, na którym bazujemy, jest w standardzie przystosowany do sprzedaży produktów z prostymi kombinacjami, jak zmiana koloru czy rozmiaru. Możemy również w zależności od kombinacji zmieniać cenę lub ilość towaru. Niestety, takie rozwiązanie sprawdza się, gdy mamy do wyboru tylko kilka wariantów. W przypadku serwerów, gdzie możliwości modyfikacji są dziesiątki, a nawet setki, sytuacja staje się znacznie bardziej skomplikowana. Możemy zmieniać takie elementy jak pamięć RAM, kontrolery, dyski, karty zarządzające, karty sieciowe, adaptery, moduły SD, zasilacze, systemy operacyjne itd. Dzięki temu konfiguratowi użytkownicy mogą stworzyć serwer idealnie dostosowany do swoich potrzeb. Ten zaawansowany produkt powstał dzięki współpracy naszych developerów z marką Dobre-Serwery.

Konfigurator Serwerów

Stworzony przez nas konfigurator jest dynamicznym rozwiązaniem, co oznacza, że zmieniając parametry maszyny, na bieżąco modyfikujemy specyfikację oraz cenę końcową produktu. Jako użytkownik mamy możliwość dowolnego konfigurowania produktu, jednak z pewnymi ograniczeniami. Na przykład, ilość pamięci RAM musi być parzysta, a maksymalna liczba dysków jest ograniczona. Wspólnie z klientem omówiliśmy wszystkie niezbędne zabezpieczenia, aby uniknąć tworzenia produktów niemożliwych do wyprodukowania. Dzięki temu przyszły właściciel maszyny od razu wie, na co może sobie pozwolić. Po skonfigurowaniu serwera, klient może przesłać zamówienie do firmy Dobre-Serwery w celu potwierdzenia oferty i ustalenia szczegółów. Aby rozszerzyć funkcjonalność, dodaliśmy opcję wydruku skonfigurowanego serwera, pobrania specyfikacji w formacie PDF oraz dodania maszyny do porównywarki, gdzie można zestawić ze sobą różne modele. Dodatkowo, użytkownicy mogą udostępniać swoje konfiguracje w mediach społecznościowych.

Administracja elementami konfiguratora

Cała administracja konfiguratorem została zbudowana od podstaw. Wbudowane rozwiązania Prestashop nie mogły zostać wykorzystane z uwagi na ich ograniczenia. Naszym celem było stworzenie łatwej, szybkiej i intuicyjnej administracji. Dzięki temu administrator sklepu może w osobnej zakładce modyfikować ceny każdego z podzespołów, dodawać nowe elementy do konfiguratora oraz tworzyć w ofercie sklepu już skonfigurowane serwery z domyślnymi parametrami.

Przy tego typu zaawansowanych systemach często spotykamy się z zamkniętą strukturą, gdzie firmy realizujące takie wdrożenia uzależniają od siebie klienta. Jakiekolwiek dalsze zmiany w podzespołach czy tworzenie nowych serwerów wymagają wtedy płatnego wsparcia programistycznego. W naszym projekcie całość jest elastyczna, co oznacza, że klient sam może rozbudowywać swój sklep o nowe oferty, usuwać lub zmieniać ceny elementów składowych maszyny bez konieczności angażowania zewnętrznych programistów.

Dedykowane sklepy internetowe

Agencja SEOHeroes oferuje 2 modele realizacji stron: w oparciu o szablony oraz strony dedykowane. Strony szablonowe to tańsze i szybsze w realizacji projekty, sugerowane małym firmą lub osobom dopiero rozpoczynającym biznes, które nie są pewni jego rozwoju. Jeśli jednak rozwijasz już firmę od wielu lat lub posiadasz konkretny biznesplan, który uwzględnia niskie ryzyko porażki, to zdecydowanie polecamy realizację w modelu dedykowanym. Inwestycja w stronę firmową lub sklep internetowy, to jednorazowy koszt, który będzie nam się zwracał prze długie lata. Nawet jeśli konwersja, dzięki dedykowanej stronie, będzie wyższa o 10 – 20% (na co ma wpływ lepszy poziom UX / UI, unikalny design, szybkość działania i lepiej rozmieszczone elementy CTA), to w skali kolejnych lat droższy projekt zwróci się wielokrotnie. Dodatkowo unikalna strona pozwoli Ci lepiej budować wizerunek, świadomość i zaufanie do swojej marki. Oczywiście plusów dedykowanego modelu realizacji jest o wiele więcej, jak choćby wyższe bezpieczeństwo przed włamaniami (co jest szczególnie ważne przy e-Commerce). Jeśli chcesz poznać opinię, który model jest lepszy dla Twojego biznesu, to skontaktuj się z naszymi doradcami.

Najnowsze i sprawdzone technologie

Podążamy technologicznie
z duchem czasu

Nasz zespół nieustannie rozwija kompetencje, a w firmie wdrażane są nowe oprogramowania i aplikacje, które pozwalają podnosić poziom procesu wdrożenia strony. Bazując również na doświadczeniu i wewnętrznych testach, naszym klientom sugerujemy konkretne integracje z systemami zewnętrznymi, które mogą im ułatwić pracę, sprzedaż czy dotarcie do klientów. Agencja SEOHeroes przy wdrożeniach programistycznych specjalizuje się systemach CMS: WordPress oraz Prestashop. Wiele projektów wykonujemy również w modelu dedykowanym na frameworkach: Symfony i Laravel. Realizację projektów umożliwiają nam: programy graficzne firmy Adobe, edytory kodów firmy JetBrains, programy do testowania stron, system do zarządzania zadaniami, programy umożliwiające edycję video, robocze serwery i domeny, GIT, komunikatory wewnętrzne i inne mniejsze aplikacje. We współpracy z działem marketingu wykorzystujemy również m.in.: programy analityczne, Big Data, aplikacje Google, Semrush, Semstorm, Senuto, Ahrefs, Webpozycja, Baselinker, Screaming Frog.

Dlaczego nasze projekty odnoszą sukces?

Rynek jest obfity w usługi agencji interaktywnych, które realizują strony i sklepy internetowe dla firm. Rozbieżność cen jest ogromna, co wiąże się z końcową jakością projektu. Oczywiście wiele działalności, zwłaszcza dopiero rozpoczynających walkę na rynku, skusi się na bardzo niskie ceny wdrożenia oferowane bardzo często przez freelancerów. W naszej agencji SEOHeroes do stron internetowych podchodzimy zupełnie w inny sposób. Witryna internetowa lub e-Commerce, nie ma być wyłącznie miejscem, gdzie klient znajdzie kontakt i informacje o produkcie. Strona internetowa to o wiele większe narzędzie, które musi być dopracowane na wielu płaszczyznach, zwłaszcza że dla firm jest to jednorazowa inwestycja, która będzie na siebie zarabiała przez długie lata. Dlatego strony nie oceniamy tylko pod kątem czy powstanie, czy nie, ale tego jak zostanie zrealizowana. A na profesjonalne strony należy poświęcić o wiele więcej czasu i zaangażować w to doświadczony zespół.

.

Jakie cechy posiada dobra strona? Nowoczesny wygląd, ale zarazem intuicyjny (UX / UI), bez przesadnych elementów odciągających uwagę klienta, odpowiednio zaprojektowana architektura i elementy Call to Action, odpowiednia prezentacja oferty oraz budowa zaufania do marki na poziomie treści i sekcji social proof, projekt mocno przemyślany pod kątem responsywności, tak aby korzystanie z niego na telefonie było przyjemnością, wdrożenie programistyczne, które będzie wolne od błędów, a kod strony będzie zoptymalizowany (ma to wpływ na bezpieczeństwo i szybkość działania), wdrożenie przydatnych dla danej branży funkcjonalności, intuicyjne podpięcie pod CMS, tak aby klientowi łatwo było administrować stronę, zabezpieczenie strony przed integracją osób trzecich, wdrożenie struktury i optymalizacji technicznej pod SEO, podpięcie narzędzi analitycznych, odpowiednia konfiguracja serwera po stronę. Nowa storna ma być silnym narzędziem wizerunkowym i marketingowym / sprzedażowym. Dlatego oszczędzanie na etapie jej tworzenia przyniesie tylko straty przy dalszych działaniach e-Marketingowych (niższa konwersja).

Responsywność
kluczem do sukcesu

Gotowy do rozpoczęcia projektu?
Formularz kontaktowy

  Preferowany kontakt:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych i treści uzupełnionej w formularzu w celu nawiązania kontaktu i odpowiedzi na moją wiadomość. Możesz wycofać swoją swoją zgodę na przetwarzanie danych w dowolnym momencie np. przesyłając E-Mail.

  Pn - Pt

  9oo-17oo

  Kontakt ogólny
  Polska
  Kraków
  Rybitwy 22
  pokój 320
  Czechy
  Karviná
  Masarykovo nám. 6/5
  Pn - Pt

  8oo-17oo

  Wyznacz trasę