Agencja Marketingowa Kraków
Rybitwy 22/320, 30-722 Kraków
kontakt@seoheroes.pl
+48 509 334 589
Godziny pracy
Pon - Pt: 8:00 - 17:00
Sob - Ndz: Zamknięte

Pingowanie

Pingowanie

Roboty Google dość rzadko odwiedzają naszą stronę internetową i indeksują opublikowane na niej treści. Jest to szczególnie uciążliwe na blogach, gdzie nowe teksty pojawiają się każdego dnia. Oczywiście założeniem portali, gdzie zamieszczane są nowinki ze świata, jest natychmiastowe dotarcie z zawartością strony do czytelników. Oczywiście większość z nich systematycznie odświeża witrynę, ale niektórzy poszukują informacji w wyszukiwarkach. Dlatego też tak ważne jest szybsze zaindeksowanie wiadomości. Jak sobie z tym poradzić?

Z pomocą przychodzi opcja pingowania. Dzięki niej informujemy roboty, że pod wskazanym adresem pojawiła się nowa treść, którą warto zaindeksować. Pingowanie to idealne rozwiązanie dla blogerów i portali publikujących nowinki z jakiegokolwiek działu tematycznego. Jak wysłać ping na serwer? Wystarczy przejść do jednego z poniższych serwisów i uzupełnić potrzebne dane. Kolejno wcisnąć przycisk odpowiadający za wysłanie sygnału przez wysłanie pliku XML protokołem RPC. Później możemy się spodziewać się wizyty robota i w momencie gdy zawartość strony jest odpowiednia, to witryna zostaje zaindeksowana. Warto zainteresować się opcją pingowania wpisów, ponieważ zapewni nam ona szybszą indeksację i tym samym szybszą widoczność w wynikach organicznych wyszukiwarki Google.

Serwisy pozwalające pingować wpisy, strony:

  • https://pingler.com/
  • https://pingomatic.com/
  • https://ping.in/
  • https://pingoat.net/
  • https://www.searchstarters.com/?dn=pingdevice.com&pid=9PO41W44K

Prowadzisz bloga? Nie czekaj, pinguj swoje wpisy i zadbaj o indeksowanie najnowszych wiadomości. Na pewno Twoja konkurencja właśnie tak działa, więc nie bądź na to obojętny. Istnieją również programy, które pozwalają Ci pingować wpisy. Jak sam widzisz jest wiele darmowych sposobów umożliwiających pingowanie, więc musisz wyłącznie dodać minimalny nakład chęci.

Potrzebujesz również usług z zakresu grafiki komputerowej? Jeśli tak, to zapraszamy na naszą drugą stronę traktującą właśnie o grafice. Oferujemy m.in. tworzenie stron, projektowanie plakatów, ulotek czy wizytówek. Oczywiście lista usług jest znacznie większa, więc zachęcamy do odwiedzenia strony.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy marketingowej, to zgłoś się do naszej agencji marketingowej SEOHeroes

Tagi do pozycjonowania:
pingowanie, pingowanie wpisów, jak pingować wpisy, jak wysyłać pingi

Zapraszamy do zapoznania się z innymi usługami:

 

 

Author avatar
Agencja SEOHeroes
https://seoheroes.pl

3 komentarzy

  1. ping.in i https://pingoat.net/ nie wczytuje mi, ostatniej pozycji też, czyli pozostają jedynie trzy,

    pytanie czy coś w między czasie nie doszło nowego oraz jaka jest faktycznie tego skuteczność bo gdzieś czytałem że google sobie z tym na swój sposób radzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *